אחד ועוד אחד: שילובים דו-חוגיים

אוניברסיטת תל-אביב מקיימת לימודים במגוון רחב של תחומים. המגוון העשיר הזה מאפשר לך לשלב תחומי לימוד שונים, ולפעמים אף "מרוחקים" זה מזה. כחלק מהתפיסה הרב-תחומית והבין-תחומית של אוניברסיטת תל-אביב מוצעות לך גם תכניות משולבות שנבנו במיוחד.

 

מה המסלול שמתאים לך? שניים מעולם אחד | אחד למצב ואחד לרוח

 

שניים מעולם אחד

 
מסלול לימודים דו-חוגי המשלב עולמות תוכן דומים, לדוגמא:
 
 

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם פיזיקה

תכנית הלימודים המשולבת בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ובפיזיקה באה לענות על ביקוש הולך וגובר למהנדס בכיר במחקר ובפיתוח, המשלב ידע מעמיק ושליטה במדע בסיסי, יחד עם פיתוח כלי חשיבה ותכנון מערכתיים. משך הלימודים ארבע שנים ובסיומן מוענקים לבוגרים שני תארים במקביל: תואר ראשון (B.Sc) בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ותואר ראשון (B.Sc) בפיזיקה. התכנית פועלת במסגרת שיתוף בין הפקולטה להנדסה לבין הפקולטה למדעים מדוייקים.


למידע נוסף »

 

 

 

מדעי המחשב ומתמטיקה

מדעי המחשב הם מתחומי המדע בעלי ההשפעה הרבה ביותר על עיצוב חיינו - במדע, בעסקים, בתקשורת, בממשל, בחינוך ובתחבורה, והם הבסיס למרבית החידושים הטכנולוגיים ולפריצות הדרך במדע כיום. המתמטיקה היא שפת הבסיס של המדע. היא הדרך בה משתמש המדע לתאר ולהסביר את העולם הסובב אותנו. 
 

למידע נוסף: מדעי המחשב | מתמטיקה

 

 

 
 
 
 
 
 
 

מדעי המחשב וסטטיסטיקה

מדעי המחשב הם מתחומי המדע בעלי ההשפעה הרבה ביותר על עיצוב חיינו - במדע, בעסקים, בתקשורת, בממשל, בחינוך ובתחבורה, והם הבסיס למרבית החידושים הטכנולוגיים ולפריצות הדרך במדע כיום. לימודים בחוג לסטטיסטיקה ולחקר ביצועים מקנים בסיס איתן במתמטיקה ובמחשבים, המהווים כלים הכרחיים לפיתוח שיטות לחקר בעיות ולניתוחן.

 

למידע נוסף: מדעי המחשב | סטטיסטיקה

 

 
 
 
 
 

ביולוגיה וכימיה

לימודי הביולוגיה מקנים ידע בסיסי בכל תחומי הביולוגיה האורגניזמית והמולקולרית. הם מעניקים ניסיון תיאורטי ומעשי והכשרה למסלולי מחקר, תעשייה והוראה. בית הספר לכימיה באוניברסיטת תל-אביב הינו מוסד בעל מוניטין בינלאומי בזכות רמת המחקרים הניסיוניים, היישומיים והתיאורטיים המתבצעים בו. שטחי המחקר ונושאי ההוראה בבית הספר רבים ומגוונים ומקיפים נושאים מרתקים בחזית המדע כגון: כימיה פיזיקלית, כימיה אורגנית, פיזיקה כימית ניסיונית ותיאורטית, ננו טכנולוגיה, אלקטרוניקה מולקולארית, אלקטרוכימיה, כימיה אנליטית, פיתוח חיישנים כימיים וביולוגיים, כימיה ביולוגית וכימיה תרופתית.

 

למידע נוסף:  ביולוגיה | כימיה

 

 

 
 

מדעי החיים ומדעי הרפואה

אתגרי הרפואה המודרנית הם איתור מוקדם של מחלות האדם, ריפויין ומניעתן באוכלוסייה הבריאה. עמידה באתגרים אלה מחייבת הבנה יסודית בתהליכים ביולוגיים באדם, הכרת טכנולוגיות-על בתחום הביו-רפואי לפיתוח מיכשור חדשני, מחקר ופיתוח תרופות פורצות דרך ומערכות דיאגנוסטיות יעילות. התכנית מעניקה בסיס מקיף ומעמיק ביסודות תהליכי החיים להבנת מנגנוני המחלות הפוגעות באדם.

 

למידע נוסף »

 

 

 

 

לימודים קלאסיים ואמנויות

הלימודים הקלאסיים מתמקדים בשפות הקלאסיות, יוונית ורומית, וכן בתרבות הקלאסית על ענפיה השונים: פילוסופיה ורטוריקה, היסטוריה והיסטוריוגרפיה, ספרות ומיתולוגיה, חוק ומוסר, כלכלה וחברה, דת ופולחן. הפקולטה לאמנויות ממוקדת ומוקדשת למחקר, להוראה ולהכשרה בתחומי האמנויות: תולדות האמנות, קולנוע וטלוויזיה, אדריכלות, תיאטרון ומוזיקה. בוגרי הפקולטה משתלבים במקומות מרכזיים בעשייה התרבותית של החברה הישראלית, תורמים מהשכלתם ומניסיונם לעיצובה וזוכים בפרסים בינלאומיים.

 

למידע נוסף: לימודים קלאסיים | אמנויות

 

 

 
 
 
 
 

ניהול וכלכלה

הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב משלבת בהצלחה רמה מחקרית גבוהה ביחד עם אוריינטציה יישומית. מסיבה זו לימודי ניהול באוניברסיטת תל-אביב מקנים עמדת זינוק גבוהה לכניסה לשוק העבודה וללימודים מתקדמים גם יחד. בית הספר לכלכלה באוניברסיטת תל-אביב הפך במרוצת השנים לאחד מהמובילים בעולם ובישראל. מטרת בית הספר היא להכשיר את הסטודנט לזהות, לנתח ולפתור בעיות בתחום הכלכלה, הן בשוק העבודה והן כהכנה לקראת תארים גבוהים יותר.

 

 

למידע נוסף: ניהול | כלכלה

 

 

תקשורת וסוציולוגיה

בחוג לתקשורת רוכשים ידע, הבנה וכלי ניתוח של תהליכי התקשורת בכלל ותקשורת המונים בפרט, בהקשריה השונים: חברתיים, פוליטיים, פסיכולוגיים, כלכליים וטכנולוגיים, על רקע מגמות הגלובליזציה בעולם. העולם משתנה כל העת במקביל ובעקבות השינויים החלים בחברה, בתרבות ובתקשורת. מטרת התכנית בחוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה היא לחקור תהליכים אלו ולהבין אותם באופן מעמיק. נושאי הלימוד המרכזיים בחוג: אנתרופולוגיה חברתית, סוציולוגיה של התרבות, משפט וחברה, לימודי מגדר, סוציולוגיה פוליטית ועוד.

 

למידע נוסף: תקשורת | סוציולוגיה

 

 

פסיכולוגיה וסוציולוגיה

בית הספר למדעי הפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב מדורג במקום ה-60 בעולם והוא בין המובילים בתחום הפסיכולוגיה בישראל. מטרת הלימודים לתואר ראשון היא להקנות לתלמידים ידע בסיסי בתיאוריה ובמחקר של הפסיכולוגיה בתחומיה השונים. העולם משתנה כל העת במקביל ובעקבות השינויים החלים בחברה, בתרבות ובתקשורת. מטרת התכנית בחוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה היא לחקור תהליכים אלו ולהבין אותם באופן מעמיק. נושאי הלימוד המרכזיים בחוג: אנתרופולוגיה חברתית, סוציולוגיה של התרבות, משפט וחברה, לימודי מגדר, סוציולוגיה פוליטית ועוד. 

 

למידע נוסף: פסיכולוגיה | סוציולוגיה 

 

 

 
 
 
 

קולנוע וספרות

החוג לקולנוע ולטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב משלב השכלה אקדמית רחבה עם לימודים מקצועיים, ומכשיר יוצרים וחוקרים אשר יש להם את היכולת להוביל ולחדש, מתוך הכרת התיאוריה וההיסטוריה של הקולנוע והטלוויזיה. החוג לספרות עוסק במחקר ובהוראה בתחומי תורת הספרות, הספרות העברית לדורותיה והספרות הכללית. תכניות הלימודים המגוונות של החוג נועדו לאפשר לבוגריו ליטול חלק בעשייה הספרותית בארץ - כקוראים מיומנים, כמתווכים, כמשתתפים בשיח הספרותי, כיוצרים וכחוקרים.

 

למידע נוסף: קולנוע | ספרות

 

 

 

משפטים וחשבונאות  (תואר מלא במשפטים ועוד חוג נוסף)

קיומו של המשפט חיוני לכינונה של ציוויליזציה, וכללי המשפט והשיח המשפטי משפיעים באופן דרמטי על עיצובה של החברה האנושית. הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב מזמינה אתכם להצטרף לעולם היצירה המשפטית, ומציעה לכם חוויה אינטלקטואלית וחברתית יחידה במינה. מקצוע החשבונאות נחשב כיום לתחום מבוקש ויוקרתי. הלימודים בחוג לחשבונאות מביאים את בוגריו לעמדות מפתח במשרדי רואי חשבון, בסקטור העסקי והציבורי, כמו גם לשיעורי ההצלחה הגבוהים ביותר בבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון.

 

 

למידע נוסף: משפטיםחשבונאות

 

 

אחד למצב ואחד לרוח

 
מסלול לימודים דו-חוגי המשלב עולמות תוכן שונים, לדוגמא:
 
 

מדעי המחשב ומדעי החיים (התמחות בביואינפורמטיקה)

ביואינפורמטיקה הוא תחום מדע חדש העוסק בפיתוח טכניקות במדעי המחשב ובמימושן כדי לפתור בעיות במדעי החיים. תחום זה התגבש בעשור האחרון עקב הצטברות מואצת של מידע ביולוגי במסגרת התפתחות הביוטכנולוגיה ופרויקט הגנום האנושי. כיום ידוע כי הדרך היחידה לניצול מושכל של המידע היא על-ידי פיתוח כלים וטכניקות חישוביות מתאימות.

 

למידע נוסף: מדעי המחשב | ביולוגיה

 
 

 

 

 
לימודי ביולוגיה ופסיכולוגיה - הדגש במדעי המוח

מדעי המוח הם מדע בינתחומי החוקר את נסתרות המוח ומשלב את הידע ואת שיטות המחקר, אשר הצטברו במגוון רב של תחומים: ביולוגיה, בלשנות, רפואה, פסיכולוגיה, כימיה, מדעי המחשב, פיזיקה והנדסה. בוגרי התכנית משתלבים בתום לימודיהם בתעשיות ביוטכנולוגיות, במכוני מחקר, בתעשיית התרופות ועוד.

 

למידע נוסף »

 

 

ביולוגיה ובלשנות עם הדגש במדעי המוח

התכנית מכשירה סטודנטים בחקר הבסיס הביולוגי של היכולת הלשונית האנושית - נוירובלשנות (חקר המוח מן ההיבט השפתי) ובחקר הגנטיקה של היכולת הלשונית. תחומי מחקר אלה זוכים בשני העשורים האחרונים לתנופת התפתחות אדירה באקדמיה, ונדרשת להם השכלה בינתחומית שהתכנית מעניקה בשילוב לימודים בביולוגיה ובבלשנות.

 

למידע נוסף »

 

 

מדעי המחשב ופילוסופיה

מדעי המחשב הם מתחומי המדע בעלי ההשפעה הרבה ביותר על עיצוב חיינו - במדע, בעסקים, בתקשורת, בממשל, בחינוך ובתחבורה, והם הבסיס למרבית החידושים הטכנולוגיים ולפריצות הדרך במדע כיום. הפילוסופיה מתחקה אחר אופיים של מימדי הקיום האנושי וחוקרת את יסודות התחומים שבהם באה לביטוי רוחו של האדם: ההכרה, השפה, המדע, המוסר, החברה, האמנות והדת. הפילוסופיה מטפלת בשאלות ובעיות יסוד שאיתן מתמודד האדם, שאלות הקשורות למשמעות חייו, לאושרו, לתודעתו העצמית ולזהותו האישית והרוחנית.

 

למידע נוסף: מדעי המחשבפילוסופיה

 

 

 

מדעי המחשב והתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח

מדעי המחשב הם מתחומי המדע בעלי ההשפעה הרבה ביותר על עיצוב חיינו - במדע, בעסקים, בתקשורת, בממשל, בחינוך ובתחבורה, והם הבסיס למרבית החידושים הטכנולוגיים ולפריצות הדרך במדע כיום. התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח מציעה השכלה הומניסטית רחבה, שמעניקה כלים להתבוננות, התמצאות ושליטה בעולם התרבות המודרני. בזכות אופייה הרב-תחומי היא מציעה גישה השוואתית ומטפחת חשיבה ביקורתית וחדשנות אינטלקלטואלית.

 

 
 

 

 

תקשורת ובלשנות

בחוג לתקשורת רוכשים ידע, הבנה וכלי ניתוח של תהליכי התקשורת בכלל ותקשורת המונים בפרט, בהקשריה השונים: חברתיים, פוליטיים, פסיכולוגיים, כלכליים וטכנולוגיים, על רקע מגמות הגלובליזציה בעולם. הלימודים כוללים סדנאות בעיתונות כתובה, בעיתונות משודרת ובפרסום, וידע תיאורטי ומעשי בלימודי תשתית בתקשורת. בחוג לבלשנות נדונות תיאוריות המסבירות תופעות לשוניות בשפות מבוגרים וילדים, תוך התייחסות לעקרונות אוניברסליים להם מצייתות שפות טבעיות. בתכנית לומדים על מבנה השפה (פונטיקה, פונולוגיה, מורפולוגיה, סמנטיקה ועוד) וכן שיטות מחקר בינתחומיות בתחום הפסיכו-בלשנות, בלשנות ניסויית, בלשנות חישובית ונוירובלשנות.

 

למידע נוסף: תקשורת | בלשנות

 

 

 

בלשנות ומדעי המחשב (בלשנות חישובית)

הבלשנות החישובית עוסקת בפיתוח כלים חישוביים להתמודדות עם שפה טבעית וביישומיה, בפתרונות אלגוריתמיים לאתגרים הקשורים לתרגום אוטומטי, ובנושאים נוספים כגון: חיפוש במאגרי מידע, דיאלוג בשפה טבעית, ניתוח מסמכים וזיהוי דיבור. המסלול הדו-חוגי במדעי המחשב ובבלשנות בא לענות על הביקוש הרב בהשכלה משולבת בשני התחומים, הן בעולם האקדמי והן בעולם ההיי-טק. 

 

למידע נוסף »

 

 

 

כלכלה ופילוסופיה

בית הספר לכלכלה באוניברסיטת תל-אביב הפך במרוצת השנים לאחד מהמובילים בישראל ובעולם, בזכות סטנדרטים גבוהים של מחקר, הוראה ופעילות אקדמית. מטרת בית הספר היא להכשיר את הסטודנט לזהות, לנתח ולפתור בעיות בתחום הכלכלה, הן בשוק העבודה והן כהכנה לקראת תארים גבוהים יותר. הפילוסופיה מתחקה אחר אופיים של מימדי הקיום האנושי וחוקרת את יסודות התחומים שבהם באה לביטוי רוחו של האדם: ההכרה, השפה, המדע, המוסר, החברה, האמנות והדת. הפילוסופיה מטפלת בשאלות ובעיות יסוד שאיתן מתמודד האדם, שאלות שקשורות למשמעות חייו, לאושרו, לתודעתו העצמית ולזהותו האישית והרוחנית.

 

למידע נוסף: כלכלה | פילוסופיה

 

 

 

כלכלה ומזרח אסיה

בית הספר לכלכלה באוניברסיטת תל-אביב הפך במרוצת השנים לאחד מהמובילים בישראל ובעולם, בזכות סטנדרטים גבוהים של מחקר, הוראה ופעילות אקדמית. מטרת בית הספר היא להכשיר את הסטודנט לזהות, לנתח ולפתור בעיות בתחום הכלכלה, הן בשוק העבודה והן כהכנה לקראת תארים גבוהים יותר. החוג ללימודי מזרח אסיה פותח צוהר לעולמן הקסום של התרבויות הייחודיות של מזרח אסיה - תרבויות המציבות עולם אלטרנטיבי לעולם המערבי. החוג משלב את לימוד העבר המרתק והעשיר של תרבויות אלה עם לימוד התפתחותן המדהימה בעידן המודרני והפיכתן לגורם מוביל בתחומים שונים בעולם. הלימודים בחוג מתרכזים בעיקר בסין, יפן והודו.

 

למידע נוסף: כלכלה | מזרח אסיה

 

 

 

 

ניהול ואמנויות

הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב משלבת בהצלחה רמה מחקרית גבוהה ביחד עם אוריינטציה יישומית. מסיבה זו לימודי ניהול באוניברסיטת תל-אביב מקנים עמדת זינוק גבוהה לכניסה לשוק העבודה וללימודים מתקדמים גם יחד. הפקולטה לאמנויות ממוקדת ומוקדשת למחקר, להוראה ולהכשרה בתחומי האמנויות: תולדות האמנות, קולנוע וטלוויזיה, אדריכלות, תיאטרון ומוזיקה. בוגרי הפקולטה משתלבים במקומות מרכזיים בעשייה התרבותית של החברה הישראלית, תורמים מהשכלתם ומניסיונם לעיצובה וזוכים בפרסים בינלאומיים.

 

למידע נוסף: ניהול | אמנויות

 

 

 

פסיכולוגיה וסטטיסטיקה

בית הספר למדעי הפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב מדורג במקום ה-60 בעולם והוא בין המובילים בתחום הפסיכולוגיה בישראל. מטרת הלימודים לתואר ראשון היא להקנות לתלמידים ידע בסיסי בתיאוריה ובמחקר של הפסיכולוגיה בתחומיה השונים. הלימודים בחוג לסטטיסטיקה ולחקר ביצועים מקנים בסיס איתן במתמטיקה ובמחשבים, המהווים כלים הכרחיים לפיתוח שיטות לחקר בעיות ולניתוחן.

 

למידע נוסף: פסיכולוגיה | סטטיסטיקה

 

 

 

ניהול וסוציולוגיה

הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב משלבת בהצלחה רמה מחקרית גבוהה ביחד עם אוריינטציה יישומית. מסיבה זו לימודי ניהול באוניברסיטת תל-אביב מקנים עמדת זינוק גבוהה לכניסה לשוק העבודה וללימודים מתקדמים גם יחד. העולם משתנה כל העת במקביל ובעקבות השינויים החלים בחברה, בתרבות ובתקשורת. מטרת התכנית בחוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה היא לחקור תהליכים אלו ולהבין אותם באופן מעמיק. נושאי הלימוד המרכזיים בחוג: אנתרופולוגיה חברתית, סוציולוגיה של התרבות, משפט וחברה, לימודי מגדר, סוציולוגיה פוליטית ועוד. 

 

למידע נוסף: ניהול | סוציולוגיה

 

 

 

משפטים וספרות (תואר מלא במשפטים ועוד חוג נוסף)

קיומו של המשפט חיוני לכינונה של ציוויליזציה, וכללי המשפט והשיח המשפטי משפיעים באופן דרמטי על עיצובה של החברה האנושית. הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב מזמינה אתכם להצטרף לעולם היצירה המשפטית, ומציעה לכם חוויה אינטלקטואלית וחברתית יחידה במינה, סביבה של מצוינות אקדמית וחיים סטודנטיאליים תוססים. החוג לספרות עוסק במחקר ובהוראה בתחומי תורת הספרות, הספרות העברית לדורותיה והספרות הכללית. תכניות הלימודים המגוונות של החוג נועדו לאפשר לבוגריו ליטול חלק בעשייה הספרותית בארץ - כקוראים מיומנים, כמתווכים, כמשתתפים בשיח הספרותי, כיוצרים וכחוקרים.

 

למידע נוסף: משפטיםספרות

   

 

X

לפרטים נוספים >>

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>